Raksti

Psihoterapija sākas ar klienta un psihoterapeita vienošanos par sadarbības noteikumiem. Tiek izlemts, cik bieži notiks tikšanās (parasti ne retāk, kā vienu reizi nedēļā), kāds būs vienas tikšanās ilgums (parasti 45-60 minūtes), kāds būs psihoterapeita honorārs, kā arī vienojas par citiem psihoterapijas norises nosacījumiem.

Psihoterapeitiskajā darbā ļoti svarīga loma ir klienta un psihoterapeita kopīgi izvirzītam darba mērķim, kas psihoterapijas procesā nereti mainās, jo padziļinās klienta izpratne par sevi. Psihoterapijas procesā veidojas īpaša vide jeb psihoterapeitiskās attiecības, kas ļauj klientam justies pietiekami droši, lai dziļāk izprastu sevi un spētu mainīties.
Psihoterapija klientam palīdz labāk apzināties jūtas, domas, rīcību, grūtību veidošanās mehānismus, palīdz izvirzīt dzīves prioritātes, pieņemt lēmumus un rīkoties saskaņā ar tiem. Vispārīgs psihoterapijas mērķis ir uzlabot klientu dzīves kvalitāti.

Psihoterapijas ilgums ir atkarīgs no risināmo problēmu loka un tā, kādu rezultātu klients vēlas sasniegt. Ja grūtības veidojušās gadiem vai gadu desmitiem un cilvēkam ir maz veselīgas dzīves pieredzes, vai arī klients vēlas sasniegt augstu personības brieduma līmeni, tad nepieciešams ilgāks laiks, lai atrastu spēkus un resursus sasniegt vēlamo.

Vairāk info Latvijas Psihoterapeitu biedrības mājaslapā. Šeit atradīsiet arī info par to, kas īsti ir psihoterapeits, psihiatrs un psihologs.

Dažādi terapiju veidi

Photo by Eduard Militaru on Unsplash

Facebook
Twitter

Citi raksti

Par pēcdzemdību psihozi

SONY DSC Aija Lietiņa, DELFI Rutks.lv redaktore Bērniņa gaidīšanu Marta (vārds mainīts) atceras kā ļoti skaistu laiku. Grūtniecība noritēja ļoti harmoniski, bez jebkādiem sarežģījumiem. Vīrs bija ļoti atbalstošs. Abu pirmais bērniņš bija

21. februāris, 2021

Tētis un mazulis divatā

Kad tētis un jaundzimušais bērniņš ir divi vien Psiholoģe, psihoterapeite Diāna Zande, mg. arts., mg. psych. Gatavojoties mazuļa dzimšanai, topošie vecāki parasti gatavojas tam, ka kādu laiku sievietes dzīve krasi

31. marts, 2021

Mākslas terapija

Mākslas terapija Mākslas terapija. Depresija. Divi, arvien biežāk dzirdēti un lietoti termini. Vai tie satiekas? Un kas notiek, ja satiekas? Mēģināsim noskaidrot. Pēc Wikipēdijas sacītā – depresija  ir garīga slimība, kam raksturīgs hroniski nomākts garastāvoklis, zems

29. marts, 2021

Kā Tev patiešām klājas? Nezinu.. Grūti pateikt.. Varētu būt labāk.. Tā ne pārāk..

Ja vēlies aprunāties

Diennakts krīzes tālrunis 116123

Mūsu darbs nav iespējams bez atbalsta.

Par ziedoto mēs turpinam strādāt, radīt jaunu saturu, organizēt dažādus pasākumus, un apmaksāt terapiju tiem, kam tas nepieciešams visvairāk.