Kas ir Debesmanna?

Biedrības ‘Debesmanna.com’ galvenais fokuss ir mentālā veselība un viss ar to saistītais.

2013.gadā biedrība tika izveidota ar mērķi, lai atbalstītu Latvijas sievietes, vīriešus un to ģimenes, kas saskārušies ar pēcdzemdību depresiju, bet šo astoņu gadu laikā biedrības darbība ir paplašinājusies un mēs cenšamies sniegt atbalstu ar dažāda veida mentālo veselību saistītiem jautājumiem – grūtsirdību, depresiju, trauksmi, pēcdzmedību psihozi u.c. Kopš pandēmijas sākšanās mēs cenšamies īpaši aktualizēt tieši bērnu mentālo veselību un atbalstu, kas bērniem nepieciešami šajā īpaši sarežģītajā laikā.

Biedrības idejiskā autore ir Lielbritānijā dzīvojošā latviete Iveta Parravani, kura pati ir piedzīvojusi mentālu saslimšanu.

Šo astoņu gadu laikā Debesmanna  ir izveidojusi vairākas atbalsta grupas sociālajos tīklos – Facebook, Twitter un Instagram, kā arī organizējusi klātienes atbalsta grupas Latvijas pilsētās, vasaras nometnes un seminārus. Lai mazinātu stigmu un iedrošinātu cilvēkus runāt par mentālo veselību un laikus meklēt palīdzību, Debesmanna ir organizējusi vairākas sociālās kampaņas „Nepaliec vienatnē!”,   “Tutepatās”, “Estepatās”, Bērnu mentālās veselības nedēļu un citus izglītojošus pasākumus. Jau vairāk kā divus gadus Debesmannas Instagram kontā katru otrdienu ir sarunu vakars “Kā tev iet? Kā tev patiešām iet?”

Mentālajai veselībai nevajadzētu būt tabu tēmai. Par depresiju nav jākaunas – tā var piemeklēt ikvienu no mums, arī tik skaistā brīdī kā bērniņa piedzimšana. Lai arī depresija ir nopietna saslimšana, to ir iespējams uzvarēt! Cilvēkiem, kas ir saskārušies ar mentālās veselības traucējumiem, nevajadzētu tikt stigmatizētiem, bet saņemt iedrošinājumu un atbalstu.

Šajā mājaslapā Tu vari atrast informāciju par mentālo veselību, pirms un pēcdzemdību depresiju – kā to atpazīt un ko darīt, lai to uzvarētu, kur atrast palīdzību un kā nepalikt vienatnē.

Mēs esam, lai uzklausītu, palīdzētu un atbalstītu.

Tavs atbalsts ir svarīgs

Atbalsti Debesmannu

Mūsu darbs nav iespējams bez atbalsta.

Par ziedoto mēs turpinam strādāt, radīt jaunu saturu, organizēt dažādus pasākumus, un apmaksāt terapiju tiem, kam tas nepieciešams visvairāk.