Raksti

Vai antidepresanti izraisa atkarību?

1. Organiska atkarība no antidepresantiem nerodas! Tas nozīmē, ka atšķirībā no alkohola, tabakas, vairuma narkotisko vielu, miega līdzekļiem un trankvilizātoriem, antipresanti neiesaistās organisma bioķīmiskajos procesos tik “dziļi”, lai veidojoties šīs vielas deficītam sāktos abstinences parādības.

2. Var veidoties psiholoģiska atkarība – antidepresants labi palīdzēja un cilvēkiem ir bail no tā atteikties, jo var palikt sliktāk.

3. Dažiem antidepresantiem var novērot atcelšanas sindromu. Nelielai daļai no to lietotājiem, pārtraucot kursu, var parādīties galvas reibšana un citas sūdzības. Tā nav abstinence, bet individuāla reakcija, kas prasa pakāpeniskāku medikamenta samazināšanu.

4. Psihogēnie faktori –  ja cilvēks sāka lietot antidepresantus sakarā ar traucējošiem simptomiem (piem. trauksme, bezmiegs, somatoformas sūdzības utt.) un pēc ārstēšanas kursa palika labāk, bet cilvēks nav izdarījis secinājumus par simptomu rašanās iemesliem un dzīvē neko nav mainījis, pārtraucot antidepresantu lietošanu ir liels risks, ka simptomi atgriezīsies. Bieži tiek izdarīts neadekvāts secinājums -“esmu palicis atkarīgs no antidepresantiem”!

Facebook
Twitter

Citi raksti

Bērnu mentālās veselības nedēļa “Runā ar mani” 2023

No 6. līdz 12. martam norisināsies jau trešā Bērnu mentālās veselības nedēļa “Runā ar mani”, kuras mērķis ir izglītot vecākus un atbalsta personas par bērnu mentālo veselību, kā arī informēt

6. marts, 2023

Bērnu mentālās veselības nedēļas vēstneses 2024

Šogad esam aicinājuši vairākus radošus cilvēkus, lai tie dotos uz Latvijas skolām, bibliotēkām un citām kultūrvietām kā Bērnu mentālās veselības nedēļas vēstneši. Radoša darbošanās un iedvesmojoši pieredzes stāsti ir ļoti

21. februāris, 2024

Psihoterapija

Psihoterapija sākas ar klienta un psihoterapeita vienošanos par sadarbības noteikumiem. Tiek izlemts, cik bieži notiks tikšanās (parasti ne retāk, kā vienu reizi nedēļā), kāds būs vienas tikšanās ilgums (parasti 45-60 minūtes),

29. marts, 2021

Kā Tev patiešām klājas? Nezinu.. Grūti pateikt.. Varētu būt labāk.. Tā ne pārāk..

Ja vēlies aprunāties

Diennakts krīzes tālrunis 116123

Mūsu darbs nav iespējams bez atbalsta.

Par ziedoto mēs turpinam strādāt, radīt jaunu saturu, organizēt dažādus pasākumus, un apmaksāt terapiju tiem, kam tas nepieciešams visvairāk.