Raksti

Vai antidepresanti izraisa atkarību?

1. Organiska atkarība no antidepresantiem nerodas! Tas nozīmē, ka atšķirībā no alkohola, tabakas, vairuma narkotisko vielu, miega līdzekļiem un trankvilizātoriem, antipresanti neiesaistās organisma bioķīmiskajos procesos tik “dziļi”, lai veidojoties šīs vielas deficītam sāktos abstinences parādības.

2. Var veidoties psiholoģiska atkarība – antidepresants labi palīdzēja un cilvēkiem ir bail no tā atteikties, jo var palikt sliktāk.

3. Dažiem antidepresantiem var novērot atcelšanas sindromu. Nelielai daļai no to lietotājiem, pārtraucot kursu, var parādīties galvas reibšana un citas sūdzības. Tā nav abstinence, bet individuāla reakcija, kas prasa pakāpeniskāku medikamenta samazināšanu.

4. Psihogēnie faktori –  ja cilvēks sāka lietot antidepresantus sakarā ar traucējošiem simptomiem (piem. trauksme, bezmiegs, somatoformas sūdzības utt.) un pēc ārstēšanas kursa palika labāk, bet cilvēks nav izdarījis secinājumus par simptomu rašanās iemesliem un dzīvē neko nav mainījis, pārtraucot antidepresantu lietošanu ir liels risks, ka simptomi atgriezīsies. Bieži tiek izdarīts neadekvāts secinājums -“esmu palicis atkarīgs no antidepresantiem”!

Facebook
Twitter

Citi raksti

Laimīga mamma – laimīgs mazulis.

Vai man bija pēcdzemdību depresija? Domāju, ka nē. Nomāktība – jā, noteikti. Un tagad, atskatoties atpakaļ uz to laiku, es saprotu, ka tā bija daudz dziļāka problēma, nekā varbūt to tobrīd uztvēru.

Lasīt vairāk
22. februāris, 2021

Skarbā realitāte – pilnīgs pretstats izsapņotam sapnim!

Ievadam vēlos pateikt, ka izjūtas un detaļas ir pārāk personiskas, lai rakstītu atklāti, bet varu apgalvot, ka viss no rakstītā ir patiesība. Mans stāsts sākās ar to, ka jau kādu

Lasīt vairāk
22. februāris, 2021

Kad mazuli audzina divas mammas

Dean Mitchell Artist (deanmitchellstudio.com) Šī raksta pilnīga vai daļēja pārpublicēšana citos informācijas avotos (tīmekļa vietnēs, preses izdevumos, bukletos u.tml.) pieļaujama situācijā, ja tas iepriekš rakstiski saskaņots ar biedrības ‘Debesmanna.com’ valdi un ir saņemta

Lasīt vairāk
21. februāris, 2021

Kā Tev patiešām klājas? Nezinu.. Grūti pateikt.. Varētu būt labāk.. Tā ne pārāk..

Ja vēlies aprunāties

Diennakts krīzes tālrunis 116123

Mūsu darbs nav iespējams bez atbalsta.

Par ziedoto mēs turpinam strādāt, radīt jaunu saturu, organizēt dažādus pasākumus, un apmaksāt terapiju tiem, kam tas nepieciešams visvairāk.