Raksti

“Runā ar mani” dziesma

No 6. līdz 12. martam norisināsies jau trešā bērnu mentālās veselības nedēļa “Runā ar mani”, kuras mērķis ir izglītot vecākus un atbalsta personas par bērnu mentālo veselību, kā arī informēt par resursiem, kur rast palīdzību Latvijā. Bērnu mentālās veselības nedēļai tapusi dziesma “Runā ar mani”.


Dziesma “Runā ar mani” tapusi sadarbojoties izcilajam pianistam Tomam Juhņevičam ar talantīgo Juri Vizbuli un dziedātājiem Ilzi Kalniņu, Mareku Rozentālu, Aleksandru Siliņu. Dziesmas tekstu sarakstījusi Laura Vinogradova – latviešu rakstniece, 2021. gada Eiropas Savienības Literatūras balvas laureāte (grāmata ”Upe” tulkota vairākās valodās), raksta gan bērniem, gan pieaugušajiem, viena no bērnu mentālās veselības nedēļas “Runā ar mani” pamatlicējām.

“Es ticu, ka palīdzot bērniem, mēs palīdzam arī paši sev. Sarunas, jautājumi, stāsti, atbildes – lielai daļai no mums tas nav tik viegli, kā izklausās, tomēr tas ir ļoti nepieciešams. Es ticu, ka sarunas dziedē gan runātāju, gan klausītāju, un milzīgu spēku vajag abos gadījumos. Esmu pārliecināta, ka tas ir iespējams un tieši tādēļ “Runā ar mani!” ir skaistākais lūgums, ko cilvēks cilvēkam lūdz,” piebilst Laura Vinogradova.

Par dziesmas tapšanu domās dalās arī Toms Juhņevičš: “Mana sieviņa ieminējās par glezniņas veidošanu šai nedēļai, tad arī pats pieteicos dziesmiņu sarakstīt. Pajautāju Laurai Vinogradovai, lai uzraksta tekstu, un tad dziesmiņa lēnām tapa. Doma skolas puikas veselu mēnesi pie skolotājas mācījās, lai dziesmu varētu iedziedāt. Dziesmiņa vairāk ir kā saruna starp bērniem un vecākiem. Izstāstīt, uzticēties, atrisināt un iet tālāk. Zinu daudzus, kam – un arī man pašam – šādas sarunas nebija, tad tas sakrājas un sāk notikt neparedzamas lietas!”

“Kad Laura Juhņeviča man pajautāju, ko es domāju par ideju, ja Toms sarakstītu dziesmu, man acīs bija asaras, un uzzinot, ka Laura Vinogradova piekrita būt vārdu autore, man nozīmēja daudz. Laura ir viena no bērnu mentālās veselības nedēļas “Runā ar mani” līdzautorēm un zināju, ka dziesmas vārdus skaistāk nepateiks neviens cits kā pati Laura. Es ticu mūzikas spēkam, un šī dziesma lai ir atgādinājums mums visiem, ka mums katram ir sava balss, lai izstāstītu savu stāstu.” piebilst Iveta Parravani, biedrības ”Debesmanna” vadītāja.

Facebook
Twitter

Citi raksti

Izdegšanas sindroms

Paaugstināta emocionālā slodze, nestabili vērtību kritēriji, mainīgi spēles noteikumi darbā un cilvēku attiecībās, sabiedrības noslāņošanās, masveidīga ilgstoša pārslodze darbā, cenšoties sasniegt vēlamo materiālās labklājības līmeni, — tas viss rada priekšnoteikumus izdegšanas

Lasīt vairāk
29. marts, 2021

Mākslīgo smaidu anatomija

Foto: Anthony Tran no Unsplash Kā lai to paskaidro? Nekādas loģikas jau tur nav. Bez liekas izpušķošanas – man bija depresija. Lai cik ļoti šis vārds jau šķiet bieži piesaukts

Lasīt vairāk
21. februāris, 2021

Man bija pēcdzemdību depresija

No personīgā arhīva Šī raksta pilnīga vai daļēja pārpublicēšana citos informācijas avotos (tīmekļa vietnēs, preses izdevumos, bukletos u.tml.) pieļaujama situācijā, ja tas iepriekš rakstiski saskaņots ar biedrības ‘Debesmanna.com’ valdi un ir saņemta rakstiska

Lasīt vairāk
21. februāris, 2021

Kā Tev patiešām klājas? Nezinu.. Grūti pateikt.. Varētu būt labāk.. Tā ne pārāk..

Ja vēlies aprunāties

Diennakts krīzes tālrunis 116123

Mūsu darbs nav iespējams bez atbalsta.

Par ziedoto mēs turpinam strādāt, radīt jaunu saturu, organizēt dažādus pasākumus, un apmaksāt terapiju tiem, kam tas nepieciešams visvairāk.