Raksti

“Runā ar mani” dziesma

No 6. līdz 12. martam norisināsies jau trešā bērnu mentālās veselības nedēļa “Runā ar mani”, kuras mērķis ir izglītot vecākus un atbalsta personas par bērnu mentālo veselību, kā arī informēt par resursiem, kur rast palīdzību Latvijā. Bērnu mentālās veselības nedēļai tapusi dziesma “Runā ar mani”.


Dziesma “Runā ar mani” tapusi sadarbojoties izcilajam pianistam Tomam Juhņevičam ar talantīgo Juri Vizbuli un dziedātājiem Ilzi Kalniņu, Mareku Rozentālu, Aleksandru Siliņu. Dziesmas tekstu sarakstījusi Laura Vinogradova – latviešu rakstniece, 2021. gada Eiropas Savienības Literatūras balvas laureāte (grāmata ”Upe” tulkota vairākās valodās), raksta gan bērniem, gan pieaugušajiem, viena no bērnu mentālās veselības nedēļas “Runā ar mani” pamatlicējām.

“Es ticu, ka palīdzot bērniem, mēs palīdzam arī paši sev. Sarunas, jautājumi, stāsti, atbildes – lielai daļai no mums tas nav tik viegli, kā izklausās, tomēr tas ir ļoti nepieciešams. Es ticu, ka sarunas dziedē gan runātāju, gan klausītāju, un milzīgu spēku vajag abos gadījumos. Esmu pārliecināta, ka tas ir iespējams un tieši tādēļ “Runā ar mani!” ir skaistākais lūgums, ko cilvēks cilvēkam lūdz,” piebilst Laura Vinogradova.

Par dziesmas tapšanu domās dalās arī Toms Juhņevičš: “Mana sieviņa ieminējās par glezniņas veidošanu šai nedēļai, tad arī pats pieteicos dziesmiņu sarakstīt. Pajautāju Laurai Vinogradovai, lai uzraksta tekstu, un tad dziesmiņa lēnām tapa. Doma skolas puikas veselu mēnesi pie skolotājas mācījās, lai dziesmu varētu iedziedāt. Dziesmiņa vairāk ir kā saruna starp bērniem un vecākiem. Izstāstīt, uzticēties, atrisināt un iet tālāk. Zinu daudzus, kam – un arī man pašam – šādas sarunas nebija, tad tas sakrājas un sāk notikt neparedzamas lietas!”

“Kad Laura Juhņeviča man pajautāju, ko es domāju par ideju, ja Toms sarakstītu dziesmu, man acīs bija asaras, un uzzinot, ka Laura Vinogradova piekrita būt vārdu autore, man nozīmēja daudz. Laura ir viena no bērnu mentālās veselības nedēļas “Runā ar mani” līdzautorēm un zināju, ka dziesmas vārdus skaistāk nepateiks neviens cits kā pati Laura. Es ticu mūzikas spēkam, un šī dziesma lai ir atgādinājums mums visiem, ka mums katram ir sava balss, lai izstāstītu savu stāstu.” piebilst Iveta Parravani, biedrības ”Debesmanna” vadītāja.

Facebook
Twitter

Citi raksti

Palaist grūtumu vaļā…

Foto: Nem Youth “Lai grūtumu palaistu pavisam vaļā, ir jābeidz analizēt katru mazo tā gabaliņu un jāskata lietas kopumā. Un tas, ko es saskatu ar manām šī brīža acīm, ir

Lasīt vairāk
21. februāris, 2021

Par problēmu – perinatālā depresija

Diāna Zande (dr.psych.), SIA „Diānas Zandes psihologu prakse” +371 29266007 Vai tikai laime? Laiks, kuru tradicionāli uzskata par vienu no laimīgākajiem un piepildītākajiem ģimenes dzīvē – mazuļa gaidīšana, piedzimšana un zīdaiņa vecums

Lasīt vairāk
31. marts, 2021

Pēcdzemdību depresija

Diāna Zande (dr.psych.), SIA „Diānas Zandes psihologu prakse” +371 29266007 Depresija (lat. Depressio – nospiestība, nomāktība) ir ilgstošs psiholoģisks stāvoklis, kam raksturīgs nomākts garastāvoklis, grūtības koncentrēties un iesaistīties ikdienas aktivitātēs

Lasīt vairāk
31. marts, 2021

Kā Tev patiešām klājas? Nezinu.. Grūti pateikt.. Varētu būt labāk.. Tā ne pārāk..

Ja vēlies aprunāties

Diennakts krīzes tālrunis 116123

Mūsu darbs nav iespējams bez atbalsta.

Par ziedoto mēs turpinam strādāt, radīt jaunu saturu, organizēt dažādus pasākumus, un apmaksāt terapiju tiem, kam tas nepieciešams visvairāk.